V Blansku se diskutovalo o sociálních problémech ve společnosti

Dne 27. 2. 2014 se v Blansku v Dělnickém domě sešli odborníci z oblasti sociálních služeb, zdravotnictví i Police ČR na konferenci na téma „Integrovaný přístup k sociálním, bezpečnostním a zdravotním rizikům“.

Konference byla realizována pod záštitou starosty města Blansko, Mgr. Ivo Poláka. Pozvání k aktivní diskuzi přijali zástupci z Krajského úřadu Jihomoravského kraje, společnosti ACCENDO – Centrum pro vědu a výzkum o.p.s, i neziskových organizací.

Konference

Představená témata upozorňovala na rizika a problémy současné společnosti, rodin, které dopadají i na občany Blanenského regionu. Příspěvky se dotýkaly nejen oblasti plánování sociálních služeb, ale poukázaly také na význam integrovaného přístupu k sociálním problémům, jehož cílem je řešit dílčí problémy, například v oblastech zdraví, bydlení, kriminality, závislostí, ve vzájemných souvislostech.

Účastníkům konference byl například představen projekt Bezpečné město, realizovaný magistrátem města Frýdek – Místek, aktivity rodinné politiky Jihomoravského kraje nebo program integrace cizinců v regionu. Prezentace přednášejících jsou dostupné na webových stránkách procesu komunitního plánování sociálních služeb (zde).

***

logo_menší_colour

Konference byla realizovaná v rámci projektu „Komunitní plánování sociálních služeb města Blansko“, reg. č. CZ.1.04/3.1.03/78.00036, financovaného z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost a Státního rozpočtu ČR.

***