Sendvičová generace

Pojem sendvičová generace se používá pro osoby, které se starají o své děti i své staré rodiče nebo rodiče partnera či partnerky, řeší svůj partnerský život, chodí do práce a mají toho zkrátka hodně. Jsou, jako náplň sendviče, uprostřed a z každé strany na ně doléhají povinnosti.  Často neví, kam dřív skočit. Péči o děti musí nějak skloubit s péčí o seniory, jsou zavaleni úkoly a starostmi. Jejich vlastní potřeby jsou často odsunuty do pozadí a bývají neviditelné.

Problematice sendvičové generace se věnují také v Centru pro rodinu a sociální péči Brno, které provozuje web www.sendvicovagenerace.cz, kde klienti služeb, jejich rodiny i široká veřejnost najdou spoustu důležitých i zajímavých informací.

K dispozici je zde také 16 dílů podcastu o sendvičové generaci , rady a tipy jsou k přečtení v rubrice Co dělat když případně je možné přečíst články a rozhovory s odborníky na blogu

Centrum pro rodinu a sociální péči Brno současně nabízí zdarma ke stažení e-book O sendvičové generaci – knihu o tom, kdo je to příslušník sendvičové generace, jak se jím stane a co to obnáší. Ale také o tom, jak si pomoci ve složitých situacích, kdy se obrátit na odbornou pomoc a kterou z nich zvolit.